10 – SӦZDE ADNAN OKTARIN AVUKATLARI CEZA EVINDE KARDESLERIMIZ ITIRAFCI OLMAMALARI ICIN TEHDIT ETTIKLERI KOMPLOSU

10 -  SӦZDE ADNAN OKTARIN AVUKATLARI CEZA EVINDEKI KARDESLERIMIZE ITIRAFCI OLMAMALARI ICIN TEHDIT ETTIGI KOMPLOSU

TEMMUZ 2018 ILE EYLŰL 2019 ARASINDA INGILIZ DERIN DEVLETI YANLISI MEDYA VE BASININ ALGI OLUSTURMA ÇABALARI

KONUYLA ILGILI MEDYADA YAPILAN KARALAMA HABERI VIDEOSU:

IDDIAYA CEVAP :

1/2

bare de separation
Etkin pişmanlık hükmü nedir ?
5 dakikalık bu videoda etkin pişmanlık hükmünün ne olduğunu kısaca anlayabilirsiniz.

2/2

bare de separation
Peki tutuklu ceza evinde Adnan Oktar ve arkadaşları için bu durum söz konusu mu ?
Evet, tutuksuz serbest bir şekilde yargılanmak için arkadaşlarımız sayın Adnan Oktara ve camiamıza yöneltilen suçlamaları kabul etmekle kalmayıp ek bilgi vermeleri gerekir, yani suçamlayı kabul ettikten sonra, ek birde suçla yada suçlarla ilgili ayrıntı vermeleri gerekmektedir.
Bu şekilde serbest bir şekilde yargılanabileceklerdir.
Tutuklanan yaklaşık 200 arkadaşımızın arasından sadece yaklaşık 30 kişi etkin pişman hükmünden yararlanıp ceza evinden çıkmıştır.
Peki neden geriğe kalan arkadaşlarımızın çoğu, yani yaklaşık 170 arkadaşımız etkin pişmanlık yasasından faydalanmamıştır ?
Bilindiği gibi toplam 31 suçlama ile yargılanan sayın Adnan Oktar nerdeyse TCK daki tüm suç sayılan maddeleriyle yargılanmaktadır. Bu kadar tehlikeli bir örgüte üye olmaktan tutuklanan arkadaşlarımız, böylesine suçlu bir ögüte üye olmaktan ve yardım etmekten, bir çok yıl hapis cezasına çarptıralacaklarını ve bunun kaçarı olmadığını bilmelerine rağmen etkin pişmanlık hükmünde yararlanmak istemezki ?
Bilindiği gibi ceza evi koşuları çok zor bir ortamdır, zaten adı üstünde CEZA EVI.
Bu kadar suça bulaşmış bir örgüt üyesi zaten birçok yıl hapis cezasını çarptıralacağını şuurundadır.
Peki neden çoğunluk olan yaklaşık 170 kişi etkin pişmanlık hükmünden yararlanmak istemezki ? Yargılanmayı serbest bir şekilde kabul etmek varken, neden bir insan yargılanma bitene kadar, ceza evinin zor koşuları altında beklemeyi tercih ederki ?
Çünkü ortada hiç bir suç örgütü olmadığı gibi suç işlenmiş vakalarıda yoktur.
Bunu bilen 170 arkadaşımız bu yüzden etkin pişmanlık hükmünde yararlanmak istememektedir, bunu kabul etmek demek isnat edilen suçlamarı kabul etmek demektir.
IŞTE BU YŰZDEN:
Basında çıkan haberler ise bu gerçekleri örtbas etmek içindir, bu şekilde sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarını yapılan operasyonu hakkında, Türk halkının akıllarına gelebilecek en ufak bir kuşkuyu kaldırmaktır.
Ӧzetle medyada çıkan Adnan Oktar avukatları ceza evindeki kardeşlerimizi ziyaret edip etkin pişmanlık hükmünde yararlanmalarına engel oluyorlar ve korkutuyorlar yalan ve algıdan ibarettir.
Amaç ise Türk milletinin akıllarına gelebilecek şu soruyo ortadan kaldırmaktır :
Adnan Oktarın arkadaşları zaten ceza alacaklar neden etkin pişmanlık hükmünden yararlanıp serbest bir şekilde yargılanıp hakim karşisina çıkmak istemezki ?
Işte medya araciligiyla insanlarin bu gibi soru işaretleri olusturabilecek konulari, yalanlarla örtbas etmektir, ve bakın bunlar gerçekten suç örgütü yalanını yaratabilmektir.
Sonuç:
operasyonu yap,
Komplolar üret,
medyada ve basında yüzlerce yalan üret,
Türk halkından herşeyi gizle,
Uyandıracak en ufak bir izi dahi, kuşkuyu yalanlarla örtbas et,
kendini Ingiliz derin devletinin paralel yapılarından biri olduğunu gizle ama seni deşifre edenleri paralel yapıya hizmet ile suçla.
8 - soz

Les commentaires sont fermés.