13 – kara para aklama, dolandiricilik, menfaat iftirasi

13 - KARA PARA AKLAMA VE DOLANDIRICILIK IFTIRASI

11 TEMMUZ 2018 YAPILAN TŰM KOMPLOLAR

KONUYLA ILGILI MEDYADA YAPILAN KARALAMA HABERI VIDEOSU:

IDDIAYA CEVAP :

1/5

bare de separation
11 TEMMUZ 2018 SAYIN ADNAN OKTARIN TUTAKLANMASINDAN  SONRA SAYIN SAVÇILIK SAYIN ADNAN OKTARA, MAL VARLIGI ILE ILGILI BIRÇOK SORU SORUYOR. SAYIN ADNAN OKTARIN CEVAPLARI BU VIDEODA BULABILIRSINIZ.

2/5

bare de separation
TMSF Başkanı’nın demeci Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızı aklamıştır TMSF Başkanı Muhiddin Gülal 15 Ocak 2019 tarihinde yapmış olduğu bir basın toplantısında, TMSF’nin kontrolündeki şirketler hakkında bilgi verirken şirketlerimize de değinmiştir. Bilindiği üzere, 11 Temmuz 2018 tarihli polis operasyonuyla birlikte arkadaşlarımıza ait 86 adet şirkete elkonulmuş ve bu şirketlerin yönetimini TMSF üstlenmişti. Basında yapılan “yargısız infazlar” sırasında en çok kullanılan haberler, bu şirketler üzerinden güya dolandırıcılık, kara para aklama, kredi yolsuzluğu gibi mali suçlar işlendiğine dair asılsız iddialara dayanmaktaydı. Bu uydurma haberler, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın malvarlıklarını yüzmilyonlarca dolar seviyesinde göstermeye çalışmış, hatta bir gazete bu miktarı 1 MİLYAR DOLAR olarak telaffuz etmişti! Öncelikle TMSF Başkanı Sayın Gülal’ın demecindeki bir hatayı düzelterek başlayalım: Gülal’ın “Adnan Oktar’ın 86 şirketini tespit ettik” ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır. Doğrusu şu şekildedir: Adnan Oktar’ın hiçbir şirkette sahipliği ya da ortaklığı bulunmamaktadır. Daha önce de ifade ettiğimiz üzere, Sayın Adnan Oktar’ın hiçbir şirketi yoktur. Bu demeçte, Muhiddin Gülal’ın “Adnan Oktar’ın arkadaşlarıyla ilgili soruşturmada farklı kişilere ait 86 şirket tespit ettik” demek istediğini düşünüyoruz.

 

Şimdi ise Sayın Gülal’ın demecindeki, basında daha önce çıkan gerçek dışı haberleri bir nevi tekzip edip yalanladığı bölümden bahsetmek istiyoruz. Sayın Gülal, demecinin devamında “Adnan Oktar ile alakalı çok bir şey yok aslında, 10 milyonTL seviyesinde şirketlerin aktif büyüklüğü söz konusu” diyerek çok önemli bir bilgi vermiştir.
Yani basında yer alan “milyar dolarlık malvarlığı” iddiası bizzat TMSF tarafından yalanlanmıştır. Bunu yorumlamadan ve ayrıntısına girmeden önce “aktif büyüklük” ne demektir kısaca onu açıklamamızda fayda olacaktır. İşletmelerin varlıklarını gösteren bölüme “aktifler” adı verilmektedir. Bunun içinde o işletmeye ait banka hesapları, stokları, kısa ve uzun vadeli alacakları, demirbaşları ve makine parkı, bina ya da arsa gibi gayrı menkulleri, başka şirketlerdeki payları ve kasasında bulunan nakitler yer alır. Buradan şunu anlamaktayız: Arkadaşlarımıza ait şirketlerin tüm parasal değeri sadece 10 milyon TL civarındadır. Yani öyle milyar dolarlık, yüzmilyonlarca dolarlık varlıklar kesinlikle söz konusu değildir. Yani 86 şirketin malvarlığı ve bütün maddi imkanlarının toplamı 2 milyon Dolar dahi etmemektedir. Bu da şirket başına malvarlığı değerinin ortalama 20bin Dolar etmesi anlamına gelir ki, bu bir işletme için son derece mütevazı bir meblağdır. 20bin Dolar ile bugün küçük bir bakkal dükkanı açmak bile çok zordur. Bu da isnat edilen sözde mali suçların işlenmediğini gösteren önemli bir delildir. Ancak tam bu noktada, camiamıza yönelik yürütülen algı operasyonunun vardığı boyutu gözler önüne serecek çok önemli bir gerçekten bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki; Sayın Gülal söz konusu demecinde, “ADNAN OKTAR İLE ALAKALI ÇOK BİR ŞEY YOK ASLINDA, 10 milyonTL seviyesinde şirketlerin aktif büyüklüğü söz konusu” demesine rağmen istisnasız olarak tüm basın kuruluşlarında ve haber portallarında Sayın Gülal’ın sözü kırpılarak kamuoyuna servis edilmiştir. Milyar dolarlık mal varlığı iddiaları bizzat en yetkili ağızdan tekzip edilmiş olan basın kuruluşları bu kezde Sayın Gülal’ın “ADNAN OKTAR İLE ALAKALI ÇOK BİR ŞEY YOK ASLINDA” sözünü gizlemeye çalışmışlardır. Sayın Gülal açık açık şirketlerle alakalı çok bir şey yok diyerek 10 milyon TL’nin olağan bir mal varlığı değeri olduğunu açıklamıştır. Ancak camiamıza karşı yürütülen algı operasyonuna hizmet eden basın kuruluşları, ne yazık ki meslek ahlakını ve etiğini hiçe sayarak Sayın Gülal’ın sözlerini kırparak sadece 10 milyon TL sözü üzerinden bir algı oluşturmaya çalışmışlardır. Hatta öyle ki, 10 milyon TL çok büyük bir rakammışcasına bir üslupta haberler yapmışlardır. Oysaki Sayın Gülal’ın demecini bir bütün olarak video halinde izlediğimizde, Sayın Gülal’ın ses tonundan, mimiklerinden en önemlisi de sözlerinden camiamızın mal varlığının iddia edilenin aksine çok makul seviyelerde olduğu açıkça anlaşılmaktadır.
13 - Kara para aklama iddiasi haberi
11 - Kara para aklama iddiasi haberi
12 - Kara para aklama iddiasi haberi
14 - Kara para aklama iddiasi haberi
16 - Kara para aklama iddiasi haberi

3/5

bare de separation
MEDYADA ÇIKAN  ÇELIŞKILI HABERLERIN BIZLERE MALI SUÇLARLA ILGILI HIÇBIR SUÇUN OLMADIĞINI GӦSTERIR.
10 - Kara para aklama iddiasi hab
15 - Kara para aklama iddiasi haberi

4/5

bare de separation
BU ALTAKI VIDEOLARDA, BASININ ALGI OLUŞTURMAK IÇIN YAPTIKLARI HABERLERI YAKALADIK. YAKALADIGIMIZ BU HABERLERDE FARKINDA OLMADAN KENDILERI SAYIN ADNAN OKTARIN HIÇ MAL VARLIĞI OLMADIĞINI SӦYLEMIŞ BULUNDULAR.
MUHABIR ALGI OLUŞTURURKEN SAYIN ADNAN OKTARIN MAL VARLIĞI YOKMUŞ DIYE ITIRAF EDIYOR.
DRAGOSTAKI YANI KANDILIDEKI VILLANIN, SAYIN ADNAN OKTARA AIT OLMADIĞINI VIDEONUN SONUNDA SӦYLŰYORLAR, YANI VILLA KIRALIK.
MEDYA KURULUŞLARI SAYIN ADNAN OKTARIN VE KARDEŞLERIN ӦZEL EŞYALARINI KARIŞTIRIRKEN VE ALAY EDERKEN SAYIN ADNAN OKTARIN HIÇBIR DEĞERLI EŞYASI OLMADIĞINI ITIRAF EDIYORLAR.
PEKI SAYIN ADNAN OKTARIN ÇIFTLIĞINE OLDU ? BU VIDEODA SAYIN ADNAN OKTARA YAPILAN ZULMŰN SADECE IBRETLIK BIR ӦRNEĞIN BIRTANESI.
YILLAR ӦNCE SAYIN ADNAN OKTAR HIÇBIR MAL VARLIĞI OLMADIĞINI SӦYLEDIĞINDE HIÇ KIMSE INANMAMIŞTI. SAYIN ADNAN OKTAR TŰM VARLIĞINI ALLAH YOLUNDA HARÇADIGINI SӦYLEDIĞI VIDEOSU.

5/5

bare de separation
SONUÇ KARA PARA, DOLANDIRICILIK GIBI KARANLIK PARALAR YOK, DAHA DOĞRUSU SAYIN ADNAN OKTARIN MAL VARLIĞI OLMADIĞI GIBI, ŞIRKETLERIN TAMAMI LEGALDIR.
19 - Kara para aklama iddiasi haberi
8 - Kara para aklama iddiasi haberi

Les commentaires sont fermés.