4 – Genetik bilgileri yurt disina satmak

4 - IZINSIZ GENETIK BILGILERIN YURT DISINA KAÇIRMA

11 TEMMUZ 2018 YAPILAN TŰM KOMPLOLAR

KONUYLA ILGILI MEDYADA YAPILAN KARALAMA HABERI VIDEOSU:

IDDIAYA CEVAP :

1/4

bare de separation
1999 Kan Kampanyasinda yapilan kara propaganda ve yalan haberlere cevabimiz okuyacaginiz bölümlerin altinda ve sonunda olacak. Ilk önce nasil tüm Türkiye ve dünya için çok hayirli bir faaliyetten, medyanin ve beraberindeki karanlik odaklarin kara propagandaya cevirmesini sizlere anlatalim.
Oktar Babuna, 1988’de New York Üniversitesi’ndeki beyin cerrahisi ihtisasını tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve rahatsızlandı. Teşhisi, M.D. Anderson Kanser Hastanesi koydu: Richter Hastalıgı. Yani Lösemi artı Hodgkin...
Lösemiden daha tehlikeli bir sey mi?
Evet. Şimdiye kadar dünyada 40 vaka teshis edilmis. Hastaların hepsi de, hayatını kaybetmis.
Nasıl bir tedavi uygulandı ?
 Çok agır bir kemoterapi. Başarılı bir sonuç verdi. İnanılmaz sevindik. Hastane, kemik iligi nakli yapılmasına dahi gerek görmedi. Oktar, Türkiye’ye döndü, biz kabus bitti zannettik. Ne yazık ki 6 ay sonra, hastalık tekrarlandı. Talimat kesindi: "Kemik iligi nakli sart, yoksa hastayı kaybederiz!" Amerika’da, milyonlarca donörü bulunan bir kemik iligi bankasına basvurduk. Uygun ilik bulunamadı. Avrupa’da arastırdık. Orada da bulunmadı. Kendi halkımız arasından aramamız önerildi.
Sonra ?
Sonra, Lösemili Çocuklar Vakfı’na basvurduk. Kemik iligi bankaları yokmus. Biz tabii vazgeçmiyoruz, sürekli arastırıyoruz. Tıbbi Biyoloji Laboratuvarı’nda organ nakilleri sonucu toplanan 10 bin kadar kan örnegi oldugunu ögrendik. Ama bu sayı ümitsizdi. Çünkü bize, 50 binde bir, uyma ihtimali oldugu söylendi. Ne var ki laboratuvar, günde 3-4 örnekten fazlasına bakacak güçte degildi. Çaresizlik içinde, gazeteye ilan verdim. Uygun bir ilik verebilecek donör çıkarsa, donöre 10 milyar Türk Lirası hediye verecektim. Hastanın, genç bir beyin cerrahı oldugunu da, isim vermeden belirttim....
Böylelikle kampanya baslatıldı...
- Evet, evet. Çok ümitli degildim açıkçası. İlk etap, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılacaktı. O sabah, erkenden Abdi İpekçi’ye gittim. Sabahın körü olmasına ragmen, dısarıda belki 100 metre uzunlugunda 5’li insan kuyrugu, kanını aldırmak üzere bekliyordu. Gözlerime inanamadım. O kadar duygulandım ki, bir duvarın dibine oturdum, aglamaya başladım. Ertesi gün, gazeteler bu olayı haber yaptı. Kampanyaya bir isim de vermişlerdi: "Oktar Babuna Kampanyası." O sırada Oktar, Amerika’da bir hastanede hastalikla bogusuyordu, bense yaslı ve yorgun savasçıydım. Ama umutlanmaya baslamıstım.
"Ben bu isin altından kalkamam" diye hiç düşünmediniz mi? Çünkü kampanya çıg gibi büyüyordu...
- Düsünmez miyim? Sırf bu yüzden, eski bir ögrencim olan Tıp Fakültesi Dekanı’na gittim. "Beni asıyor bu isler" dedim, sahip çıkacak bir komisyon kurulmasını rica ettim. Nitekim, dekan; ETTİBA Odası baskanı; Tıbbi Biyoloji Laboratuvar sefi ve Hematoloji’den ibaret beslik bir komisyon, kampanya sonuna kadar görev yaptı ve bütün harcamalar onların kararıyla yürütüldü. Laboratuvar, kapasitesini günde 1000 örnege yükseltti. Ama günde ortalama 10 bin kan toplanıyordu. Kanlar bozulmasın diye Almanya’ya gönderilmeye başlandı. Derken, Amerika’ya gönderildi...
Bizim kanlar Amerika’ya böyle gitti yani!
- İyi de, kanlar, dışarıya barkod şifreli olarak gidiyordu. Hasta isimleri de, İstanbul’da bir kasada korunuyordu. Demek istiyorum ki, kimse bu bilgileri dısarıda kullanamazdı.
Paralar da toplandı...
- Evet. Para isini vilayet üstlendi. Vilayet yetkilileri tarafından toplanıp Ziraat Bankası’na yatırılıyordu, oradan da İstanbul Tıp Fakültesi Vakfı’na gidiyordu. Bütün harcamalar, Tıp Fakültesi’nde kurulan o komisyon tarafından harcanıyordu. Babuna ailesinin her hangi bir ferdinin kampanyanın herhangi bir yanıyla direkt bir iliskisi yoktu. Kampanya, Türkiye’nin çesitli vilayetlerinde, Almanya’nın çesitli sehirlerinde, Amerika’da, hatta Avustralya’da yürütülüyordu. CNN International, kampanyayı "Yeryüzündeki en büyük sivil harekat" olarak iki defa haber yaptı.
Peki ne oldu da, her sey birdenbire tersine döndü ?
Ne mi oldu? Yeni seçilen bir saglık bakanı ortaya çıktı, "Burnuma pis kokular geliyor" dedi. "Kanlarımız Amerika’ya gönderiliyor. Genetik sifrelerimizi çözecekler. Bu bilgileri de Türkiye’ye karsı, kimyasal silahlar seklinde kullanacaklar!" seklinde absürd seyler söyledi. Bununla da yetinmedi, hepimiz hakkında suç duyurusunda bulundu.
O kanlara, ne oldu ?
Hatırlayalım: Türkiye’deki, en büyük sivil hareketlerden biriydi. Bu ülkedeki binlerce kisi, bir insanın, Oktar Babuna’nın hayatını kurtarabilmek için gitti, kolunu uzattı ve kan verdi. Çünkü genç beyin cerrahı, ölümle pençelesiyordu.
Lösemi hastasıydı, ilik nakli gerekiyordu. Kampanya, çıg gibi büyüdü, kanlar ve bagislar toplandı, toplandı. Sonra ne oldu? Dönemin Saglık Bakanı çıktı, "Bu iste bir is var. Burnuma kötü kokular geliyor" dedi. Ve birdenbire sihir bozuldu. Yoksa cehenneme giden yol, gerçekten iyi niyet taslarıyla mı örülüydü?Bizler, iyi niyetimizin kurbanı mı olmustuk ?
Kandırılmıs mıydık ?  Bizden alınan ve Amerika’lara yollanan kanlarla, genetik sifremiz mi çözülecekti ? Türk geninin sifreleri, düsmanlarımızın eline mi geçiyordu ?
Hepiniz ?
İstanbul Tıp Fakültesi, tedavi gören oglum Oktar, ben ve emegi geçen herkes hakkında... Komisyon başındaki Dekan ise, basına ilginç bir duyuru yaptı: "Bu kampanyaya ait bir kurusluk kötüye kullanılmıslık tespit edilirse, ben kendimi fakülte kapısında asarım !"
Peki sonuç?
Fakülte 7 ayrı teftis geçirdi. Bütün teftisler ve tetkikler sonucu, bakanlıktan ailemize gelen (7.04. 2000 tarihli ve 1999/6075 sayılı) yazıyla takipsizlik kararı verildigi duyuruldu. Yani kampanyada hiçbir usulsüzlük bulunmamıstı... Zamanında Saglık Bakanlıgı, Kampanya’ya sahip çıkıp yürütseydi, bugün dünyanın en büyük kemik iligi bankası Türkiye’de olacaktı. Bu durum, Türk halkına büyük prestij, hizmet ve güvence sagladıgı gibi büyük gelir saglayacaktı.
Peki neden bu kadar önemli ve hayirli bir kampanya, medyanin ve saglik bakanin kara propagandasina dönüstü ?
Türk halkinin, Oktar Babunanin sayin adnan Oktar ile baglantisi oldugunu gizlemek için yapilmistir, bu sekilde sayin Adnan Oktarinda bu hayirli kampanyaya destekledigini Türk halkindan gizlenmisti.
Aslında 1999 da atılan bu iftirada ortada hiçbir delil olmadıgı için, konu kapandı, yani suç teskil edecek hiçbirsey olmadıgı ortaya çıktı. Ama o dönemin basını, bundan hiçbir sekilde bahsetmedi.
Peki ne oldu da aradan 20 yıl geçtikten sonra bu konu tekrar gündeme geldi ?
11 Temmuz 2018 de sayın Adnan Oktar ve arkadaslarına yapılan operasyonu fırsat bilen medya kurulusları bu konuyu tekrar gündeme getirerek, içi bos olan dosyayı olabildigince doldurabilmek ve bu sekilde Türk halkının gözünde sayın Adnan Oktara karsı, nefreti alabildigine yaygınlastırmaktı.
Gizledikleri bu gercegi hangi yalanin üzerine bina ettiklerine, altaki konulardan ögrenebilirsiniz.

2/4

bare de separation
BU IDDIANIN KARA PROPAGANDA OLDUGUNA DAIR SU SEKILDE SIRALAYABILIRIZ:
  • YURT DISINDA YŰZBINLERCE YASAYAN, AMERIKADE YADA ALMANYADA TŰRK VATANDASIMIZ VAR, ONLAR HASTALANDIKLARINDA YADA BASKA SEBEPLERDEN DOLAYI AMERIKADA YADA ALMANYADA DOKTORA GIDIP KAN VERMEKTELER, YANI AMERIKA VE AVRUPA TŰRKLERIN GENETIK SIFRELERINI YADA GENETIK HARITA CIKARTMAK ICIN, 1999 DA YAPILAN OKTAR BABUNA KAN KAMPANYASINI BEKLEMELERINE GEREK YOKTU. ZATEN BINLERCE TŰRK VATANDASIMIZ YURT DISINDA YASIYOR,
  • SEYAHAT EDEN, GŰMRŰKTEN GEÇEN HER VATANDASIMIZ GECTIKLERINDE, DOKUNDAKLARI HER YERE PARMAK IZLERI GEÇER, KUAFӦRDE DӦKŰLEN HER SAÇLARDA DNA KODLARI MEVCUTTUR, VS....

3/4

bare de separation
SEMIN BABUNA, OKTAR BABUNANIN ANNESI, KANLARIN YURTDISINA KACIRLMADIGINI ӦYLE BIR KONU OLMADIGINI VE ӦYLE BIR HEDEF OLMADIGINI VIDEONUN SONUNDA SӦYLŰYOR

4/4

bare de separation
BU KAN KAMPANYASININ BIZZAT DEVLET TARAFINDAN VE DEVLETE AIT KURUMLARI TARAFINDAN DESTEKLENDIGI BELGELEYEN RESMI EVRAKLAR VE O DӦNEMDE CIKAN HABERLER
18 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
19 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
28 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
27 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
14 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
7 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
10 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
11 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
24 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
20 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
25 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
21 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
22 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
23 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
8 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
12 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
15 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
9 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
16 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
13 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
26 - Genetik bilgilerin yurt disina kaçirildi
26 - Genetik bilgilerin yurt disina
27 - Genetik bilgilerin yurt disina
28 - Genetik bilgilerin yurt disina
29 - Genetik bilgilerin yurt disina
30 - Genetik bilgilerin yurt disina

Les commentaires sont fermés.