EMNIYETE VERILEN KOKAIN, VE KOKAIN KOMPLOSUNUN DŰZENI

EMNIYETE VERILEN KOKAIN VE KOKAIN KOMPLOSUNUN DŰZENI

1991 DE YAPILAN KOKAIN KOMPLOSU

KONUYLA ILGILI GAZETELERDE YAPILAN KARALAMA 
1A - kokain komplosu

IDDIAYA CEVAP :

1/2

bare de separation

2/2

bare de separation
.1.
Sayın Adnan Oktar, kokain komplosundan önce kendisine yönelik bir komplo hazırlığı olduğunu hissetmiş ve OLAYDAN 3 GÜN ÖNCE tüm resmi makamlara ve basına faks çekerek “Kendisine bir komplo yapılabileceğini, bu amaçla evine silah, uyuşturucu gibi yasa dışı maddeler bırakılabileceğini” bildirmiştir. Yine aynı ihtimale karşı, KOMPLO DÜZENLENMEDEN 1 GÜN ÖNCE ANNESİNDEN EVİ ÇOK DETAYLI TEMİZLEMESİNİ istemiştir. Annesi, komşular ve kapıcının yardımıyla evin her odasını çok detaylı temizlemiş, kütüphane ve bütün kitaplar dahil olmak üzere her yeri tek tek arayıp temizlik yapmıştır. Adnan Oktar’ın annesinin komşusu ve kapıcısı, olaydan sonra “Adnan Oktar’ın kütüphanesini hep beraber detaylıca temizledik, orada böyle bir paket yoktu” diye noter tasdikli bir ifade vermişlerdir.
.2.
İzmir’de göz altına alınıp İstanbul’a getirilen Sayın Adnan Oktar olay günü, yaklaşık 20 polisin eşliğinde eve getirilmiş ve evde arama yapılmıştır. Arama sırasında, İÇERİ GİRİLDİKTEN HEMEN SONRA, Sayın Adnan Oktar’ın başka kişilere dikkatinin dağıldığı bir esnada, YÜZLERCE KİTABIN BULUNDUĞU 6 KATLI “L” BİÇİMİNDEKİ BÜYÜK BİR KÜTÜPHANENİN ORTA RAFINDAN ALINAN 3. KİTABIN ARASINDAN kokain paketi çıkarılmıştır. Arama sadece 3-4 dakika sürmüş ve kütüphaneden alınan 3. kitabın içinden kokain çıkarıldıktan sonra, evin başka hiçbir yerinin aranmasına gerek duyulmamıştır.
.3.
Sayın Adnan Oktar toplam 72 saat göz altında kalmıştır. Bu süre sonunda kendisine yapılan tahlil sonucunda, kanında 5mg/ml’nin üzerinde kokain bulunduğu tespit edilmiştir. Kokain 24 saat içinde insan vücudunu tamamen terk eden bir maddedir. Dolayısıyla, 72 saat sonra Sayın Adnan Oktar’ın kanında bu derece yüksek dozda kokain bulunması, kokainin ancak Sayın Oktar’a göz altı sırasında yiyeceğine ve içeceğine karıştırılmak suretiyle verildiğini göstermektedir.
Kokainin Sayın Adnan Oktar’a gözaltında bulunduğu sırada yiyecek ve içeceğine katılarak verildiğini ispat eden tıp kurumları raporlarının bir kısmını buradan görebilirsiniz:
5 - kokain komplosu
7 - kokain komplosu
8 - kokain komplosu
9 - kokain komplosu
10 - kokain komplosu
11 - kokain komplosu
12 - kokain komplosu
13 - kokain komplosu
14 - kokain komplosu
15 - kokain komplosu
17 - kokain komplosu
18 - kokain komplosu
19 - kokain komplosu

Les commentaires sont fermés.