SAYIN ADNAN OKTARA VE BILIM ARASTIRMA VAKFINA YAPILAN ISKENCELER

SAYIN ADNAN OKTARA VE BILIM ARASTIRMA VAKFINA YAPILAN ISKENCELER

1999 yapilan iskenceler ve komplolar

KONUYLA ILGILI MEDYADA YAPILAN ALGI HABERI VIDEOSU :

IDDIAYA CEVAP :

1/4

bare de separation
1999 SAYIN ADNAN OKTARIN  ŞANTAJ VE DIĞER SUÇLARI YAPTIĞINA DAIR EMNIYETE VERDIĞI IFADESI HABERIN VIDEOSU.
OYSA BUNUN IŞKENCE ALTINDA VE AVUKAT OLMADAN YAPILAN GIZLI VIDEO MONTAJI OLDUGU TESPIT EDILMIŞTIR. NE ILGINÇTIR 11 TEMMUZ 2018 OPERASYONU SONRASI BIZI KARALAMAK ICIN YINE 20 YIL ӦNCE YAPTIKLARI BU VIDEOYU KAMOYUNA SUNMUŞLARDIR.
SAYIN ADNAN OKTAR KENDISINE, BAYAN VE ERKEK ARKADAŞLARINA EMNIYETE ӦLDŰRME TEHTIDI VE  IŞKENCE YAPILDIGINI VE BU YŰZDEN MECBUR KALDIGI ICIN BU SUCLAMALARI KABUL ETTIGI SӦYLEMEKTEDIR BURDAN, VIDEOSUNU IZLEYEBILIRSINIZ.
Bilim Araştırma Vakfı Davası dosyasındaki emniyet ifadeleri, yargılanan kişilere gözaltı süresince AĞIR İŞKENCE ALTINDA, OKUTULMADAN, ZORLA İMZALATILMIŞ sahte tutanaklardan ibarettir. Bu durum çesitli hastanelerin vermis oldugu iskence raporlarıyla sabittir. Bu emniyet ifadeleri işkence feryatlarıdır, işkencenin belgesi ve tapusu hükmündedir. Ancak işkence altında alınan bu ifadeler yüzlerce medya organında çok detaylı olarak tekrar tekrar yayınlanmaktadır.
Ayrıca Ceza Muhakemeleri Kanunun 148.Maddesi geregince avukat huzurunda alınmayan emniyet ifadeleri geçerli degildir. BAV Davası dosyasındaki emniyet ifadelerinin hiçbirinde avukat bulunmamıstır.Bu nedenle tüm emniyet ifadeleri hükümsüzdür. 
Bilim Arastırma Vakfı davası ile ilgili son 10 yıldır medyadaki her haberde aslında hükümsüz olan bu emniyet ifadeleri defalarca yayınlanmıstır. Buda Sayın Adnan Oktar ve arkadaslarına yapılan zulmün boyutun göstermekte.
Ceza Muhakemeleri Kanunun 148. Maddesi
  1. Agır Ceza Mahkemesi’nde 29.02.2008 tarihindeki Bilim Arastırma Vakfı ile ilgili durusmada mahkeme heyetinin aldıgı kararın, “YASAK USULLERLE ALINAN İFADELER DELİL OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEYECEĞİ CMK’nun 148.maddede anlasıldıgından hukuka aykırı olarak alındıgı iddia edilen ifade ve delillerin…”seklinde belirtilen 5. maddesinde mahkeme heyeti emniyet ifadelerinin yasak usullerle alındıgını kabul etmis ve bunların delil niteliginin olmadıgını söylemistir.
8-ISKE~1
ADNAN OKTAR’IN EMNİYETTEKİ İFADELERİNİN GEÇERSİZLİĞİNİ AÇIKLADIĞI MEKTUPLAR BASINDA YER ALMAMIŞTIR.
Sayın Adnan Oktar Kartal Cezaevi’nden basın mensuplarına yazdıgı mektuplarında, emniyetteki ifadelerinin geçersizligini açıklamıstır. Ancak emniyet ifadelerini sürmansetten yayınlayan pek çok gazete,Sayın Oktar’ın bu mektuplarındaki bizzat kendi agzından yaptıgı açıklamalarının hiçbirine yer vermemistir.
Sayın Adnan Oktarı karalamayı sonuna kadar devam ettiren uygulayıcılarının kendi planlarını tamamen ortadan kaldıracak netlikteki bu izahları basında yayınlatmamaları yöntemlerinden biridir.
1999 SENESİNDE SAYIN ADNAN OKTAR VE BİRKAÇ BAV ÜYESİNİN, EMNİYETTE BASKI ALTINDA VERDİKLERİ İFADELERİ VİDEOYA ALINMIŞTIR.
1999 senesinde Sayın Adnan Oktar ve birkaç BAV üyesinin, emniyette baskı altında verdikleri ifadeleri videoya alınmıştır. Bu ifadelerde söylenecek sözleri bir takım emniyet görevlileri bu kişilere defalarca tekrarlamışlar ve onlara bu sözleri ezberletmişlerdir. Ölüm tehdidi altında birçok kez prova edilmiş olan bu video görüntüleri emniyetteki hukuksuz uygulamaların somut birer delilidir ve kanunlarımız önünde geçersizdir. Nitekim özgür iradesi ile konuşan bir kişinin, aleyhinde hiçbir somut delil olmadıgı halde, kendi kendine hayali senaryolar ortaya çıkararak, aleyhindeki akıl almaz iddiaları en çirkin argo kelimelerle anlatması, kendine hakaret etmesi, inanılmaz suçlamalarda bulunması, kendisinin bir çete lideri oldugunu söylemesi mümkün degildir. Ceza kanununun bilinen bütün maddelerine girmesi için ve en agır cezayı alması için her türlü delilden yoksun iddiaları, insan kendi kendine mantıksız ispatsız sözlerle isnad edebilir mi? Bütün bunlar mesru ifadeler degil, işkence feryatlarıdır, iskencenin belgesi ve tapusu hükmündedir. Oraya kim giderse gitsin o şartlar altında bu sekilde davranırdı. Böyle bir tehdit, tazyik ve şiddet karşısında Türkiye’de bunu yapmayacak kimse yoktur. Böyle bir işkence ve baskıya dayanabilecek bir insan tasavvur edilebilir mi? Bir kişinin savcılıga gider gitmez ve ayrıca hakim karşısında, emniyette verdiği ifadelerin dogru olmadıgını belirtmesi, iskencenin kanıtıdır. Bütün bunlara ragmen “Bana ne, bana ne! Bir kere bu ifadeyi imzaladın. Madem bu ifadeyi imzaladın, sonuna kadar kullanırız.” mantıgı ayıptır, günahtır, çirkindir ve vicdansızlıktır.
Söz konusu sorgu videoları dava henüz sorusturma asamasındayken ve Devlet Güvenlik Mahkemesinin kontrolü altındayken, algı olusturma amaçıyla hukuk kuralları ihlal edilerek, bazı basın-yayın organlarına verilmiştir ve bütün Türkiye çapında yayınlanmıştır. Karalama yapanlar bu videoları yayınlayarak böylece güya Sayın Adnan Oktar aleyinde ve diğer magdur ve mazlum insanlar aleyhinde müthiş bir propaganda yapmislardir.
Sayın Adnan Oktar ve BAV üyeleri, yargı nezdinde birçok kez aklanmıslar, söz konusu iddialar BERAAT KARARLARI ile neticelenmistir. Bu haberler, Sayın Adnan Oktar’a karsı yürütülen karalama savasın bir geregi olarak, halk üzerinde infial olusturabilmek, masum insanları toplum huzurunda sözde birer suçlu gibi gösterebilmek için yüzlerce televizyon kanalında yayınlanmıstır. Bu yayınlar tam aksine her seferinde Sayın Adnan Oktar’ın ve arkadaşlarının lehine olmus, Sayın Adnan Oktar’ın daha çok sevilmesine, yücelmesine ve takdir toplamasına vesile olmustur.

2/4

bare de separation
ÇOK ILGINÇ ADIL SERDAR SAÇAN HAKKINDA SADECE BILIM ARAŞTIRMA VAKFI VE SAYIN ADNAN OKTAR DEĞIL, BIRÇOK KIŞIYE, IŞKENCE YAPTIGINI SӦYLŰYORLAR, AMA BU ADAM CEZA EVINDE OLMASI GEREKIRKEN, RAHATÇA ORTALIKTA DOLAŞIP, HATA HABERLERE  ÇIKIP ALGI OPERASYONUNA DESTEK VERMESIDIR, IŞIN DAHADA ILGINÇ TARAFI ISE MEDYANIN BU ADAMA DESTEK VERMESIDIR.
ÇOK ESKI BIR TELEVISYON KANALINDA BAZI MILLETVEKILERI KENDILERINE ADIL SERDAR SAÇANIN TARAFINDAN NASIL IŞKENCE ĞӦRDŰKLERINI DILLE GETIRMEKTEDIRLER.

3/4

bare de separation
10-ISK~1
11-ISK~1
12-ISK~1
13-ISK~1
14-ISK~1
15-ISK~1
16-ISK~1
17-ISK~1
18-ISK~1
19-ISK~1
21-ISK~1
20-ISK~1
sicil_kaydi

4/4

bare de separation
ÇOK ENTERSAN ADIL SERDAR SAÇAN BIRÇOK KIŞIYE IŞKENCE YAPMIŞ. SADETTIN TANTAN BU ADAMI, IŞKENCE YAPTIGINI BILDIGI HALDE  TEMMUZ 2018 OPERASYONUNDA BILLE DESTEKLEMEYE DEVAM EDIYOR COK ILGINC. ZATEN EN ŰST VIDEODA ADIL SERDAR SACAN BUNU DILE GETIRIYOR, DIYOR KI SAADETIN TANTAN BIZI DESTEKLEMESEYDI BEN BU OPERASYONU YAPAMAZDIM DIYOR.
ADIL SERDAR SACAN VE SADETTIN TANTAN BU ADAMLAR ISKENCE YAPTIKLARI VE HUKUKSUZ YӦNTEMLERE BAŞVURDAKLARI HALDE RAHAT RAHAT ORTALIKTA DOLAŞIP MEDYADA ALGIYA YARDIMCI OLMAKTADIRLAR. DAHA VAHIM DURUM ISE MEDYA VE BASININ BU ADAMLARIN YAPTIKLARI HUKSUZ UYGULAMLARINI TŰRK HALKINDAN GIZLEMEKTELER.
SAYIN ADNAN OKTAR SADETTIN TANTAN DӦNEMINI ANLATIYORLAR
SAYIN ADNAN OKTAR SADETTIN TANTAN DӦNEMINI ANLATIYORLAR

Les commentaires sont fermés.