TAHLIYE OLAN KARDESLERIMIZIN EVLERI FISLENMESI

TAHLIYE OLAN KARDEŞLERIMIZIN EVLERI FIŞLENMESI

EYLŰL 2019 MAHKEMELERIN BAŞLAMASIYLA BASKILARIN VE YILDIRMALARIN ARTMASI

HABERI INCELEYELIM :
MUHABIRIN SORULARI NORMAL VE MAKUL LAKIN DEVAMINI IZLEDIĞIMIZ GARIP BIR UYGULAMAYLA KARŞILAŞIYORUZ, NEDENINI AÇIKLAMADAN  CEVAPLMADAN BIR AZ HABER INCELEYELIM.
VIDENONUN ILK 04 :17 DAKIKASINA KADAR GAYET NORMAL VE  INSANCIL SORULAR.
VIDEONUN 04:17 DAKIKASINDAN SONRA GӦRŰNTELERI TUAFLAŞMAYA BAŞLIYOR. GӦRŰNTŰLERDE EVI ÇEVRELEYEN DUVARLARIN ŰZERINDE DIKENLER VAR, BILINDIĞI GIBI BIRÇOK VILLANIN ETRAFINDA DŰNYANIN HEMEN HEMEN BIRÇOK YERLERI BU ŞEKILDE OLUR, GŰVENLIK IÇIN DIKENLER OLUR.
PEKI NEDEN BU DIKENLERI ÇEKME GEREĞI DUYMUŞLAR ?
04:29 DAKIKADAN SONRA EVIN ӦNŰNDEKI CADDE VE YOL GӦSTERILMIŞ, VIDEODA YOLU TŰM GENIŞLIYILE ALINMIŞ KI CADDEDEKI TŰM DETAYLAR GӦZŰKSŰN, NEDEN YOL BOYDAN BOYA ÇEKILDI BIR GARIP ?
DAHA SONRA 04:32 YOLDAKI KARDEŞLERIN YOLA BAKAN GIRIŞ KAPISI VIDEODA ZOOMLANARAK, BAKIN GIRIŞ KAPISI TAM BURASI DIYE KAYDA ALINMIŞ VE HALKIMIZA SUNULMUŞ.
DAHA SONRA NERDEYSE YAKLASIK 1.5 DAKIKA BOYUNCA YOLUN VE KAPININ ӦNŰNDEKI DETAYLAR SŰREKLI KAYDA ALINMIŞ VE BUNU HABER YAPMIŞLAR
DAHA SONRA 6:02 DAKIKADA MUHABIR BU CADDENIN VE MAHALENIN SEMTINI VERIYOR VE TEKRAR SOKAK GӦRŰNTŰLERI EŞLIĞINDE KONUŞMA YAPIYOR.
DAHA SONRA SOKAK DETAYLARI, KAPI ӦNŰ YETMIYORMUŞ GIBI, BIRDE HAVADAN CEKIM YAPILARAK YAKLAŞIK NERDEYSE 2 DAKIKA BOYUNCA MAHALENIN TAMAMI, EVIN MAHALEDEKI YERI ZOOMLANARAK DEFALARCA ARKA BAHÇESI KAYIT ALTINA ALINMIŞ VE KAMOYUNA SUNULMUŞ.
NIÇIN TŰM BU GEREKSIZ GIBI GӦZŰKEN DETAYLAR KAYDA ALINMIŞ ÇOK ESRARENGIZ DEĞILMI ?
HABERIN TAMAMI TOPLAM 10 DAKIKA SŰRMEKTE BUNUN 6 DAKIKASI SOKAK, MAHALE, HAVADAN, KAPI ӦNŰ MEVCUT YANI 6 DAKIKASI BU GӦRŰNTŰLERDEN MEVCUT. GENELDE HABERLERDE ŞIMDIYE KADAR EN FAZLA 1 DAKIKAYI GEÇIKMIYECEK KONUM GӦRŰNTŰLERI OLURKEN, NIÇIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARI IÇIN 6 DAKIKA KONUM BELIRLEME KAYDI YAPILDI
YANI ARKADAŞIMIZA SADECE SORULARI SORMANIZ SIZIN IÇIN YETERLI DEĞILMIYDI ?
NIÇIN BU DETAYLARA GEREK DUYULDU SIZLERE ACIKLAYALIM.
BILINDIĞI GIBI ZATEN TAHLIYE OLAN HANIM ARKADAŞLARIMIZIN AYAKLARINA ELEKTRONIK KELEPÇE TAKILMIŞ VE EMNIYET TARAFINDAN TAKIBE ALINMIŞTIR. YANI BUNU MEDYANIN BILMEMISI MŰMKŰN DEĞILDIR.
BU HABERIN YAPILIŞ SEBEBI ÇOK KARANLIK VE ESRARENGIZDIR. BILINDIĞI GIBI BIR ӦNCEKI KONUDA ANLATIĞIMIZ (14 – ӦZEL HAYATIN GIZLILIĞI IHLALI) BӦLŰMŰNDEN, ADNAN OKTARIN BU KADAR KAMERA VE GŰVENLIK ӦNLEMI ALMASININ NEDENINI ACIKLAMIŞTIK, ALENEN ISID VE PKK TERRӦR ӦRGŰTLERI TARAFINDAN TEHDIT ALDIĞINI ISPATLAMIŞTIK.
YANI BURDAKI HABERIN YAPILMA AMAÇI TEK YӦNLŰDŰR, TŰRKIYEDE HABERLERI HERKEZ IZLEMEKTEDIR, HERKEZIN EVINDE TELEVISYON MEVCUTTUR, BU YŰZDEN IŞID VE PKK GIBI TERRӦR ӦRGŰTLERINE ALTAN ALTA MESAJ VERILMIŞTIR.
EYER BU BAYAN ARKADAŞIMIZA KӦTŰLŰK YAPILMIŞ OLSAYDI MEDYA KURULUŞLARININ HIÇBIRI HABER YAPMAZLARDI. NEDEN HABER YAPMAZLARDI ? ÇŰNKŰ O ZAMAN BU KADAR UZUN UZUN 6 DAKIKA BOYUNCA KONUM GӦSTERIR GIBI HABER YAPMALARININ BIR MANTIĞI OLMAZDI.
EYER BURDAKI ANLATILANLARI YALAN OLDUĞUNU DŰŞŰNŰYORSANIZ, NEDEN 6 DAKIKA BOYUNCA HEM HAVADAN, HEM BOYDAN BOYA MAHALE GӦRŰNTŰSŰ YAPTINIZ ? ISTANBULDAKI SEMTIN ISMINI DAHI SӦYLEDINIZ.
MEDYANIN KIMLERIN KONTROLŰ ALTINDA OLDUĞUNU ANLAMAK ZOR DEĞIL.
INGILIZ DERIN DEVLETININ ORTA DOĞU UZANTILARI….

 

5 - TAHLIYE OLAN KARDEŞLERIMIZIN EVLERI FIŞLENMESI

Les commentaires sont fermés.